Chelsea - Tottenham, wynik meczu: 2-0

W niedzielnym starciu na Stamford Bridge doszło do emocjonującego meczu pomiędzy drużynami Chelsea i Tottenham. Gospodarze zdołali pokonać swoich rywali wynikiem 2-0, zapewniając sobie tym samym cenne trzy punkty w ramach 26. kolejki Premier League. Spotkanie rozegrane zostało 2 maja o godzinie 18:30, a już do przerwy Chelsea prowadziła 1-0.

Premier League: Chelsea vs. Tottenham 2-0

Mecz w Stamford Bridge, 2 maja 2024, godzina 18:30

Chelsea podejmowała na własnym stadionie Tottenham w starciu dwóch zespołów Premier League. Mecz odbywał się na Stamford Bridge, a sędzią głównym był Robert Jones z Anglii.

W 24. minucie, po dynamicznej akcji, T. Chalobah otworzył wynik dla Chelsea, wykorzystując świetną asystę C. Gallaghera. Gospodarze objęli prowadzenie 1-0, rozgrzewając serca swoich kibiców na trybunach.

Druga połowa niezwykle emocjonująca. W 67. minucie kartkę żółtą otrzymał zawodnik Tottenhamu, Micky van de Ven, który nieco zbyt agresywnie interweniował w pojedynkach na środku boiska.

W 72. minucie N. Jackson podwyższył prowadzenie dla Chelsea na 2-0, sprawiając, że fani nie mogli oderwać wzroku od boiska. Tottenham próbował odrobić straty, ale defensywa Gospodarzy była niezłomna.

Po pełnym emocji starciu, Chelsea zasłużenie sięgnęła po zwycięstwo 2-0 nad Tottenhamem. Atmosfera na Stamford Bridge była niesamowita, a kibice mieli powody do radości po efektownym występie swojej drużyny.

Żółte kartki:

• Chelsea: brak
  • Tottenham: Micky van de Ven (67')

Następne mecze: Chelsea zmierzy się z Nottingham Forest, Brighton oraz Bournemouth. Tottenham natomiast czekają spotkania z Burnley, Manchester City oraz Sheffield Utd. Emocje związane z ligowymi zmaganiami Premier League nie maleją, a fani piłki nożnej nie mogą się doczekać kolejnych widowisk na angielskich boiskach.